°


Archiwum

Zweryfikowali projekty do budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy gminy Piaseczno zgłosili do budżetu obywatelskiego 62 projekty, z których 34 przeszły pozytywną weryfikację. Kolejnym etapem będzie głosowanie, które rozpocznie się 1 września i potrwa do 1 października.

Budżet obywatelski stwarza mieszkańcom okazję do uczestnictwa we współdecydowaniu o wydatkach publicznych. Gmina przeznacza część środków na realizację konkretnych pomysłów. W tym roku Piaseczno postanowiło rozpocząć procedurę budżetu obywatelskiego. O tym, że mieszkańcy chcą aktywnie włączać się w życie gminy świadczy liczba zgłoszonych projektów. Od 8 maja do 11 czerwca do urzędu wpłynęło ich łącznie 62.

 

Wszystkie projekty przeszły weryfikację, w wyniku której wyłoniono 34. Wśród nich są m.in. modernizacja ciągu pieszego przy Parku Zachodnim (koszy 67,9 tys. zł), zajęcia z akrobatyki dla dzieci (26 tys. zł), MamBox – ławka do karmienia i przewijania niemowląt (18 tys. zł) czy profesjonalne wyposażenie stadionu miejskiego (78 tys. zł). Pełną listę projektów można znaleźć tu

 

Gmina Piaseczno została podzielona na cztery obszary: Północ, Południe, Centrum I i Centrum II. Jednak nie we wszystkich zgłoszono wystarczającą liczbę projektów. W związku z tym mieszkańcy obszarów Piaseczno Północ oraz Piaseczno Centrum I mogą się cieszyć, bo ich propozycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

 

Na realizację zadań przygotowano 1,4 mln zł. Głosowanie na propozycje do budżetu obywatelskiego wystartuje 1 września.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz