°


pixabay.com

Zrób zakupy. 15 sierpnia sklepy będą nieczynne

We wtorek 15 sierpnia przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Święto Wojska Polskiego. Warto pamiętać, że w większości sklepów nie zrobimy zakupów.

Zgodnie z przepisami w święta, które są dniami ustawowo wolnymi od pracy, obowiązuje zakaz pracy w sektorze handlu. W związku z tym m. in. 15 sierpnia w sklepach nie mogą wykonywać swoich obowiązków osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Zatem w najbliższy wtorek zamknięte będą centra i galerie handlowe oraz sklepy wielkopowierzchniowe.

Mamy ostatnią chwilę, aby uzupełnić braki w lodówkach i kupić najpotrzebniejsze produkty. Zapominalscy mogą spać spokojnie. W razie potrzeby 15 sierpnia będziemy mogli zrobić zakupy w sklepach osiedlowych. Otwarte będą również stacje benzynowe.

15 sierpnia możemy brać udział w uroczystościach związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego, a po nich warto poświęcić czas na rozrywkę. 15 sierpnia będzie można skorzystać z oferty kin i restauracji. Nie trzeba więc całego dnia spędzać w domu.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz