°


gorakalwaria.pl

Zmodernizują budynek przy ul. Sajny 7

To jedna z najbardziej kosztownych inwestycji w tym roku w gminie Góra Kalwaria. Na modernizację budynku przy ul. Sajny 7 w projekcie budżetu zapisano 1,4 mln zł. Niebawem prace powinny się rozpocząć, bo właśnie podpisano umowę z firmą, która zajmie się wykonaniem tego przedsięwzięcia.

Dyrektor administracji budynków komunalnych Paweł Krasowski podpisał z firmą „Archibud”, reprezentowaną przez Małgorzatę Plutę, umowę na modernizację wspomnianego budynku. Mowa o przebudowie wielorodzinnego obiektu mieszkalnego. 

Jakie dokładnie prace planuje się wykonać? – Rozbiórkę przybudówek gospodarczych, konstrukcji dachu, istniejących instalacji, ścian działowych, odgrzybianie, osuszanie fundamentów po wzmocnienie ścian zewnętrznych, wykonanie nowo projektowanych ścian konstrukcyjnych i działowych, schodów, instalacji wewnętrznych, stropu, wentylacji, ocieplenia wewnętrznego na naprawie elewacji skończywszy – poinformowała gmina Góra Kalwaria na swojej witrynie internetowej. 

Warto podkreślić, że wszelkie roboty muszą zostać wykonane zgodnie z decyzją konserwatora zabytków. Przebudowa budynku, czyli przedmiot zamówienia w postaci oficyny od strony ul. Piłsudskiego musi zostać zakończony do 15 grudnia tego roku, zaś cała inwestycja do 30 listopada 2018 r. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz