°


Archiwum

Zbudować więź między seniorami

Jesień życia nie zawsze jest usłana różami. Seniorzy napotykają na wiele problemów, ale mogą liczyć na wsparcie. 29 lipca w Brześcach (gmina Góra Kalwaria) odbędzie inauguracja cyklu spotkań, których przesłaniem będzie próba odbudowy więzi między osobami starszymi.

Rada Seniorów w Górze Kalwarii działa prężnie i organizuje liczne wydarzenia, które mają integrować osoby w podeszłym wieku. Kontakt z drugim człowiekiem jest czymś wyjątkowym, a często starsi są go pozbawieni. Pozostawieni sami sobie, czują się niepotrzebni, jednak taki organ  jak rada seniorów udowadnia, że jesień życia może być niezwykła.

29 lipca w Brześcach wystartuje cykl spotkań skierowanych do seniorów. – Na tych spotkaniach przekażemy informacje o naszej Radzie, wskażemy kilka podstawowych zagadnień prawnych bardzo przydatnych w życiu codziennym seniorów, a także zabierzemy seniorów na wirtualną „wycieczkę” w świat. O innych niespodziankach nie wspominamy – podała rada seniorów z Góry Kalwarii.

Cykl spotkań organizowany jest pod hasłem „Bądźmy razem – twórzmy wspólnotę”. – Mamy nadzieję, że spotkanie w Brześcach będzie dobrym początkiem do zorganizowania kolejnych 5-6 spotkań w innych sołectwach tak, aby seniorzy z całej gminy mieli możliwość uczestniczenia w tym przedsięwzięciu – podkreśla rada seniorów.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz