°


Facebook Autmobliklub Piaseczno/motopiaseczno.pl

Zabytkowe auta w akcji

Niektórzy powiedzą, że miejsce zabytkowych aut jest w muzeum. Wcale nie! Aby przekonać się o tym, warto odwiedzić III Piaseczyński Rajd Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się 4 czerwca.

Dla fanów motoryzacji szykuje się fantastyczna zabawa. Niektórzy już zacierają ręce, ale warto pamiętać o warunkach, które muszą spełnić uczestnicy. – W imprezie może wziąć udział każdy kto ma prawo jazdy, auto 25-letnie lub starsze, ważne ubezpieczenie OC. Sugerujemy, aby załoga składała się z kierowcy i pilota, gdyż podczas rajdu należy, oprócz nawigowania trasy, szukać fotopunktów i odgadywać zadania –  przedstawia Łukasz Cabaj z motopiaseczno.pl, który wraz z Automobilklubem Piaseczyńskim odpowiada za organizację imprezy.

Start i meta III Piaseczyńskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych zostanie zlokalizowana w centrum Piaseczna, w pobliżu fontanny. Uczestnicy pojadą blisko 60-kilometrową trasą. – Obecna edycja odbędzie się wspólnie z XII „Rally Piaseczno”, czyli imprezą dla amatorów rajdów samochodowych. Oba wydarzenia poprzedzi wspólna parada aut ulicami Piaseczna. Oprócz startujących pojazdów będzie też można zobaczyć inne zabytkowe samochody, które będą miały swoje stoisko – tłumaczy Cabaj.

Wszyscy będą chcieli pokonać trasę jak najszybciej, ale najlepszy czas nie gwarantuje wygranej. – Aby wygrać nie wystarczy dojechać na metę jako pierwszy, ważniejsze jest aby odnaleźć na trasie jak najwięcej  fotopunktów i odpowiedzieć na zagadki – wyjaśnia organizator. –  Oprócz pucharów, zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów imprezy: tablety, vouchery na usługi mycia aut, kosmetyki samochodowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz koszulki – dodaje.

Początek III Piaseczyńskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych 4 czerwca o 10.00. Wpisowe wynosi 150 zł.

Podczas imprezy odbędzie się zbiórka na rzecz Domów Dzieci w Pęcherach.


Jakub Małkińśki
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz