°


pixabay.com

Zabieg przykry, ale często niezbędny

Domowe psy i koty często wychodzą poza teren obserwowany okiem ich właścicieli. A wtedy harcują... Warto więc poddać je kastracji, w ten sposób możemy też zmniejszyć liczbę zwierząt bezdomnych trafiających do schronisk.

Lesznowola rozpoczęła 1 czerwca akcję kastracji zwierząt domowych (psy/koty). Co ważne, gmina finansuje 50 proc. kosztów takiego zabiegu. Akcja jest skierowana do właścicieli zwierząt zamieszkałych na terenie gminy.

Aby naszego ukochanego czworonoga poddać takiemu zabiegowi należy wcześniej wypełnić wniosek. Potem trzeba go złożyć w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa urzędu gminy (pok. 103 lub 112). Pamiętajmy, że we wniosku konieczne jest podanie wagi czworonoga.

Gdy już z „papierkową” robotą się uporamy, to dostaniemy skierowanie na wykonanie zabiegu kastracji naszego zwierzęcego pupila. Będzie ono, jak już wspomnieliśmy, dofinansowane w 50 proc. przez gminę.

Które gabinety weterynaryjne dokonają zabiegu kastracji naszego psa lub kota? Do wyboru są cztery: Lesznowola ul. GRN 66, Lecznica Dla Zwierząt; Władysławów ul. Motocyklistów 8, Gabinet Weterynaryjny ARKA; Nowa Iwiczna ul. Graniczna 37 Przychodnia Weterynaryjna CANIS-VET; Łazy ul. Łączności 2G, Klinika Weterynaryjna REDLINE.

Pamiętajmy, że kastracja jest najbardziej humanitarną metodą ograniczania populacji zwierząt domowych, co w efekcie zmniejszy liczbę czworonogów bezdomnych, trafiających do schronisk. Po takim zabiegu zwierzaki są też łagodniejsze, spokojniejsze.  

Akcja prowadzona przez gminę Lesznowola potrwa do 15 grudnia tego roku (chyba że środki finansowe zostaną wyczerpane wcześniej).

 


Andrzej Golec
andrzej.golec@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz