°


archiwum

Wybrali wykonawcę ul. Mirkowskiej

Przebudowa ul. Mirkowskiej to jedna z najważniejszych inwestycji powiatowych. Po początkowych problemach z wyborem wykonawcy, w końcu udało się wybrać firmę, która zajmie się przebudową tej ważnej drogi.

Przypomnijmy. Przebudowa ul. Mirkowskiej obejmie odcinek od mostku na rzece Jeziorce do al. Wojska Polskiego. Oprócz nowej jezdni w ramach robót powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy. Pojawią się również nowe chodniki. Remont obejmie również pobocza drogi, zjazdy na posesje i skrzyżowania. Uzupełnieniem inwestycji jest planowana budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków.

Choć prace budowlane jeszcze nie ruszyły to inwestycja boryka się z problemami. Pierwszy przetarg trzeba było unieważnić bowiem nie było firm zainteresowanych realizacją tego zadania. Drugie postępowanie również zostało unieważnione. Zgłosiła się jedna firma, która zaproponowała cenę przeszło 8 mln zł, choć powiat na to zadanie chce przeznaczyć niewiele ponad 3 mln zł.

Udało się dopiero za trzecim razem. Za remont ul. Mirkowskiej będzie odpowiadać firma Fal-Bruk, która za realizację prac zainkasuje 4,7 mln zł. Prace mają zostać wykonane jeszcze w tym roku. Termin zakończenia remontu wyznaczono na 15 listopada.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Witam.Mam jedno pytanie:jeżeli ul.Mirkowska będzie zamknięta od mostku do al.wojska to jak będzie mógł dojechać dostawca z towarem np.do szkoły?