°


mat. prasowe

Wybierz najlepszy projekt i oddaj głos

Już 1 sierpnia wystartuje głosowanie na projekty zgłoszone w pierwszej edycji piaseczyńskiego budżetu obywatelskiego. Wybierz najlepszą propozycję i oddaj głos!

Wielu mieszkańców Piaseczna, zwłaszcza tych młodych podkreślało, że w mieście powinien zacząć działać budżet obywatelski. To formuła gdzie mieszkańcy mają do rozdysponowania konkretną kwotę i sami wybierają na jaki cel zostaną wydane pieniądze. W końcu udało się przekonać piaseczyńskich włodarzy do wprowadzenia budżetu partycypacyjnego.

Przypomnijmy, że spośród zgłoszonych projektów aż 34 zostało pozytywnie zweryfikowanych. Wśród nich są m.in.: klony na rynku piaseczyńskim, zajęcia z akrobatyki dla dzieci, montaż kamer na osiedlu Kusocińskiego oraz w Parku Zachodnim, kocie oczy na przejściach dla pieszych w centrum Piaseczna oraz wybieg dla psów z przeszkodami w okolicach parku przy Chyliczkowskiej.

Głosowanie na pozytywnie zweryfikowane projekty ruszy już 1 września i potrwa miesiąc. Kto może oddać głos? Każdy mieszkaniec Piaseczna, który w września ukończy 18 lat i który jest w stanie potwierdzić swoje zamieszkanie na terenie Piaseczna. A jak głosować? Możliwości są dwie można wypełnić formularz papierowy lub wybrać ten interaktywny dostępny w internecie. Z listy można wybrać dwa projekty: jeden z kategorii projektów ogólnomiejskich i jeden z kategorii projektów lokalnych. Głosowanie potrwa do 1 października. Oficjalne ogłoszenie wynikó zaplanowano na 6 października.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz