°


Jakub Małkiński

Wspaniała zabawa w Lesznowoli

Gorąca atmosfera w Lesznowoli! W sobotnie popołudnie błonia przed urzędem gminy zapełniły się po brzegi. Wszyscy z niecierpliwością wypatrywali gwiazd, a tych nie brakowało. Święto Gminy Lesznowola było niezwykle smakowitym kąskiem.

Ten, kto postanowił spędzić sobotę na błoniach przed lesznowolskim urzędem na pewno nie żałował swojej decyzji. Paleta pełna atrakcji. Trudno było przejść obojętnie obok któregokolwiek ze stoisk. Niektórzy mogli poczuć się niczym mały inżynier, obserwując kolejne doświadczenia i zachodzące reakcje chemiczne. Duże zainteresowanie wzbudziły warsztaty mydlarskie. Na stoisku Gminnego Ośrodka Kultury dzieci, ale i rodzice chętnie malowali twarze. A dla najmłodszych atrakcji nie brakowało. Do Lesznowoli zawitało prawdziwe wesołe miasteczko! Dzieci szalały, a na ich twarzach gościły szerokie uśmiechy!

Podczas Święta Gminy Lesznowola głód stał na przegranej pozycji. Mnóstwo smakołyków, tych tradycyjnych, ale także wyszukanych. Nie mogło zabraknąć również słodkość. Coś dla ciała, a więc musiało być coś dla ciała... I było!

Temperatura na scenie rosła z każdą minutą. – Święto Gminy Lesznowola to kolejna nasza wielka wspólna impreza. To doskonała okazja, żeby pochwalić się naszym potencjałem ludzkim, społecznym, gospodarczym – mówiła Maria Jolanta Batycka-Wąsik, wójt Lesznowoli. Każdy szczegół został dopracowany. Wspólną zabawę rozpoczął zespół śpiewaczy Tęcza, a za wyznaczanie kierunków Święta Gminy Lesznowola odpowiadała prezenterka Agata Konarska.

W wyśmienity humor najmłodszych wprowadził Konrad Modzelewski. Dzieci zebrały się pod sceną i z uwagą obserwowały sztuczki magika. Znikająca chusteczka czy też łączenie dwóch sznurków, a przy tym ogromna porcja śmiechu. Modzelewski zaprosił na scenę Oskara, który palcami... przeciął sznurek. Przybił magikowi piątkę, a ten... rozpłakał się. Ale po chwili przyszła refleksja – magik nie płacze.

Ogromną energią zaraziła publiczność Majka Jeżowska, która zaśpiewała swoje największe hity m.in. „Wszystkie dzieci nasze są”. Świetnie bawili się najmłodsi, ale i ich rodzice. Przeboje Majki Jeżowskiej obecne są w sercach wielu słuchaczy, niezależnie od wieku. Święto Gminy Lesznowola to czas pełen radości, ale i... łez. O te zadbał Kabaret Zachodni, który sypał żartami jak z rękawa. Kolejną gwiazdą był zespół Sorry Boys. Artyści zbierają kolejne wyróżnienia, a zaprezentują się także na tegorocznym Openerze. W Lesznowoli pokazali swój potencjał.

Wszystkich na kolana powalił Ray Wilson. Były wokalista grupy Genesis to gwiazda światowego formatu. Jego głos niósł się po całej Lesznowoli, skala jego talentu wprawiła wszystkich w osłupienie. Było czuć, że na scenie występuje artysta z najwyższej półki.

Mieszkańcy w wyśmienitych nastrojach opuszczali błonia przed urzędem gminy. Wszyscy liczą, że za rok spotkają się ponownie.

Patronem medialnym Święta Gminy Lesznowola 2017 był portal WPRPiaseczno.pl.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz