°


pixabay

Wójt apeluje o bezpieczeństwo

Dzieci i młodzież mogą sobie pozwolić, aby nie myśleć o szkole. Wakacje to czas relaksu i licznych wyjazdów. Wójt gminy Prażmów apeluje, aby zapewnić wszystkim maksymalnie bezpieczne warunki odpoczynku.

Wyjazd nad morze, w góry czy do innego kraju - możliwości jest wiele. Wakacje mają być czasem odpoczynku od zajęć szkolnych dla dzieci, a także chwilą oderwania się od obowiązków zawodowych dla dorosłych. Wszyscy muszą pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. – Podejmując działania organizacyjne, profilaktyczne i zabezpieczające, bardzo proszę o rozpoznanie i uwzględnienie w działaniach w możliwie jak najszerszym zakresie wszystkich zagrożeń specyficznych do warunków letnich, a także tych mających znamiona działalności przestępczej – przedstawia Sylwester Puchała, wójt gminy Prażmów.

Urząd zwraca uwagę mieszkańców na współpracę z policją, która może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w miejscach masowej rozgrywki, a także inicjowanie współpracy z harcerstwem i organizacjami społecznymi. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na zachowanie w rejonach zbiorników wodnych. Gmina uczula również na zakaz sprzedaży alkoholu nieletnim, przeciwdziałanie demoralizacji oraz zwracanie uwagi na zagadnienia ochrony przeciwpożarowej.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz