°


mat. prasowe

Wielka dziura w ziemi, czyli Park of Poland w budowie

Największy park wodny w Europie powstaje pod Mszczonowem. Budowa Park of Poland wystartowała w tym roku. Sprawdzamy co się dzieje na ternie inwestycji.

Park of Poland to miejsce tworzone z myślą o dobrej zabawi i wypoczynku. W pierwszym etapie budowy we wsi Wręcza pod Mszczonowem ma powstać gigantyczny aquapark – Suntago Wodny Świat. Aqapark będzie miał powierzchnię 67 tys. m kw. Dziennie ma przyjmować nawet 15tys. osób! Jedną z ciekawostek jest fakt, że goście będą mogli poczuć się jak w tropikach. Na terenie aquaparku będzie aż 700 prawdziwych palm.

Suntago Wodny Świat ma być gotowy w 2018 roku. Nie dziwi więc fakt, że plac budowy dziś przypomina... wielką dziurę w ziemi. Obecnie na terenie inwestycji trwają prace ziemne. Jak podkreśla sam inwestor roboty polegają na kopaniu i wywożeniu ziemi. Najgłębszy punkt wykopu ma 6,9 m głębokości, za to powierzchnia całego wykopu to uwaga... 17 000 mkw. Prace ziemne potrwają jeszcze kilka miesięcy i nie prędko ujrzymy tu cokolwiek co będzie przypominać aquapark.

Poniżej zamieszczamy filmy z terenu budowy Park of Poland.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz