°


Pixabay

Więcej zieleni w Lesznowoli

Gmina Lesznowola szuka firmy, która będzie dbać o prawidłowe utrzymanie zieleni do końca tego roku. Pojawią się również nowe nasadzenia.

Gmina ogłosiła przetarg na konserwację i nasadzenia zieleni. W ramach tego zamówienia na działkach stanowiących własność Lesznowoli pojawią się: klon, akacja, lipa czy jesion. Drzewka muszą być 5-letnie, gdzie korona zaczyna się na wysokości 2,2-2,5 metra. W tym wykonawca będzie musiał przygotować teren pod nasadzenia, wymienić grunt, pielęgnować i podlewać drzewa przez okres dwóch miesięcy. Ile ich się pojawi? – Około 500 sztuk – czytamy w dokumentach.

Ponadto zamówienie obejmie też utrzymanie gminnych terenów zielonych (ok. 34 tys. m kw.), czyli usuwanie chwastów, koszenie trawników, pielęgancję roślin. Oprócz drzew pojawią się sadzonki krzewów: iglastych i liściastych o wysokości minimum 50 cm – 1,8 tys. sztuk, iglastych (tuja, jałowiec itp.) o wysokości 1,5 m – 500 sztuk. 

Ale ilości te moga ulec zmianie bo jak napisano: – Zamawiający informuje, iż ilości podane powyżej są ilościami szacunkowymi, które mogą ulec zmianie tj. zarówno zmniejszeniu jak i zwiększeniu. Faktyczne ilości będą wynikać z potrzeb zamawiającego, które wystąpią w trakcie realizacji zamówienia. 

Termin zamówienia? Utrzymanie terenów zielonych będzie realizowane do końca roku, czyli 31 grudnia lub do czasu wyczerpania kwoty niemal 400 tys. zł.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz