°


Jakub Małkiński

W Lesznowoli też będzie referendum

Kolejna gmina naszego regionu dołącza do grona samorządów, które chcą oddać głos w sprawie połączenia ze stolicą swoim mieszkańcom. W środę lesznowolscy radni podjęli uchwałę o przeprowadzeniu referendum.

Radni nie mieli żadnych wątpliwości co do pomysłu referendum. – Na nadzwyczajnym posiedzeniu Rada Gminy Lesznowola podjęła jednogłośnie decyzję o referendum w sprawie projektu Ustawy o ustroju Miasta Stołecznego Warszawy, który przewiduje obligatoryjne włączenie Gminy Lesznowola oraz 32 gmin do metropolii warszawskiej. Referendum odbędzie się 11 czerwca i jest wyrazem szacunku dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy powinni móc się wypowiedzieć w tak ważnej ustrojowej sprawie. Nic o Nas bez Nas!! – zaznacza radny Mariusz Socha.

Pytamie referendalne brzmi: „Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytrialnego objęła gminę Lesznowola?”. Do wyboru będą dwie możliwości odpowiedzi: tak i nie.

Wcześniej niż mieszańcy Lesznowoli, na temat nowelizacji ustawy o ustroju m. st. Warszawy wypowiedzą się obywatele Piaseczna (referendum 4 czerwca) i Konstancina (28 maja).


REDAKCJA
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz