°


konstancinjeziorna.pl

Uwaga na dziki!

Strażnicy miejscy i urzędnicy wystąpili do mieszkańców z apelem o niedokarmianie dzików grasujących w okolicy. Z pozoru niewinne zwierzęta mogą okazać się naprawdę niebezpieczne.

W Konstancinie dziki można spotkać na ulicach, w pobliżu przystanków autobusowych oraz w Parku Zdrojowym. Zdaniem straży miejskiej przyczyną pojawiania się zwierząt w tych miejscach było regularne dokarmianie przez mieszkańców. W ten sposób ludzie zachęcają je do zamieszkania wśród zabudowań. Z obserwacji wynika, że zaprzestanie dokarmiania zniechęciło dziki do przebywania w określonym rejonie. 

W Parku Zdrojowym dzieci dokarmiały dziki „z ręki”. Oswajanie dzikich zwierząt jest niedopuszczalne i  może być naprawdę niebezpieczne. Strażnicy proszą rodziców o pilnowanie swoich pociech i zapobieganie podobnym sytuacjom. Apel dotyczy także omijania innych dzikich zwierząt. Chodzi głównie o młode sarny, zające, wiewiórki, jeże, a nawet ptaki.

Dziki to zwierzęta łowne, dziko żyjące. Jednak przyzwyczajone do towarzystwa ludzi będą poszukiwały w przyszłości człowieka, który zapewni im pokarm. W tej sytuacji istnieje mała szansa na powrót dzików do lasu.


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz