°


wpr24

Upalnie i burzowo

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej po raz kolejny wydał alert o upałach. Co więcej w najbliższym czasie przewidywane są również gwałtowne burze.

Kolejna fala upałów przed nami. Synoptycy IMGW alarmują: – Prognozuje się: w dzień 09.08 temperaturę maksymalną od 27°C na północy do 30°C na południu, w nocy 09/10.08 temperaturę minimalną od 17°C do 19°C, w dzień 10.08 temperaturę maksymalną od 30°C do 35°C, w nocy 10/11.08 temperaturę minimalną od 19°C do 21°C, w dzień 11.08 temperaturę maksymalną od 30°C do 33°C – czytamy w komunikacie.

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, które obowiązuje na terenie Mazowsza. Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów wynosi 80 proc. Podobne ostrzeżenia wydano dla sąsiednich województw.

To jednak nie koniec. IMGW ostrzega również przed burzami, które mają przejść nad Polską w tym również nad Mazowszem. Najgwałtowniejszych burz można spodziewać się jutro. Przewidywane są ulewy, opady gradu i porywisty wiatr. Warto pamiętać o zabezpieczeniu przedmiotów na balkonach, tarasach i w ogrodach oraz o nieustawianiu aut pod drzewami.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz