°


Anna Sołtysiak

Tragiczny wypadek, nie żyje 75-latka

Kolejna tragedia z udziałem pieszego. 19 lipca zginęła kobieta, która przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Piaseczyńska policja ponownie apeluje o zachowanie ostrożności na drodze.

Na drodze krajowej numer 7 w Tarczynie doszło do tragicznego wypadku. Kobieta jadąca dacią potrąciła 75-latkę, która drogę przekraczała w niedozwolonym miejscu. Kierująca nie zdołała wyhamować. Poszkodowana zmarła na miejscu. Tragedii można było uniknąć. Warto podkreślić, że przejście dla pieszych znajdowało się zaledwie 15 metrów dalej. Utrudnienia po wypadku dla podróżujących w kierunku Warszawy trwały przez kilka godzin.

Policjanci po raz kolejny apelują do pieszych i kierowców o zachowanie ostrożności . Przechodzić przez jezdnię należy wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Przed wkroczeniem na ulicę należy zatrzymać się i upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.  Na pasach pierwszeństwo ma pieszy, ale  należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Policjanci przypominają również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu, widocznych dla kierowców.

Deszczowe lato jest szczególnie niebezpiecznie. Mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania pojazdu. Kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. W takich warunkach utrudnione są wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt. Kierowcy powinni poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. 


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz