°


Facebook/ Tomasz Nowicki

Toaleta publiczna już działa

Mieszkańcy Konstancina mogą już korzystać z miejskiego szaletu znajdującego się przy ul. Bielawskiej.

Jest nowoczesna, estetyczna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mowa o toalecie publicznej, która kilka dni temu została udostępniona mieszkańcom. Szalet ustawiono przy ul. Bielawskiej w pobliżu ronda im. Armii Krajowej. Obiekt ma stalową konstrukcję, według miasta jest on „wandaloodporny”. Wewnątrz znajduje się m.in. pisuar ze spłukiwaniem uruchamianym fotokomórką (a także i tradycyjnie poprzez przycisk), umywalka wykonana ze stali nierdzewnej, automatyczny podajnik mydła, czy też dmuchawa do suszenia rąk. Nie zapomniano o podgrzewanej podłodze, wentylacji mechanicznej oraz sygnalizacji zajętości.

Korzystanie z toalety jest płatne. – Kilka dni temu oddaliśmy do użytku automatyczny szalet. Jest on odpłaty, z różnych powodów i nie chodzi tutaj o pieniądze. Po prostu chcemy, by nie został zniszczony – mówi Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny. Jednorazowe wejście kosztuje 1 zł i jest ograniczone czasowo, do 15 minut. Po upływie kwadransu kolejna osoba będzie mogła wejść do toalety. Warto tutaj dodać, że po wejściu drzwi zamykają się automatycznie.

Oprócz samego zamontowania toalety, zagospodarowano też teren wokół niej. Koszt tej inwestycji wyniósł 125 tys. zł.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

martin933

Super. Tylko obcokrajowcy będą mieli pecha. Nie będą wiedzieć co to jest. Może transfomator? Może wykonują pomiar zanieczyszczeń? A dla czego? No bo trójkąt kółko jest stosowane z tego co wiem tylko w Polsce. Oznakowanie międzynarodowe jest WC i ikonki mężczyzny oraz kobiety.