°


Pixabay

Termomodernizacja budynku przy ul. Pijarskiej 40

Chodzi o nieruchomość zlokalizowaną w Górze Kalwarii. Gmina zamierza m.in. ocieplić ten budynek, ale nie tylko. Szczegóły w tekście.

Zakres prac jest szeroki. Po wykonaniu wszystkich robót obiekt zlokalizowany przy ul. Pijarskiej 40 całkowicie zmieni swoje oblicze. W skład termomodernizacji wejdzie nie tylko docieplenie ścian i wykonanie tynku. Planuje się także: wyminę pokrycia dachowego na blachodachówkę w kolorze brązowym, wymianie rynien i rur spustowych na system orurowania wykonany z PCV, wymianie parapetów zewnętrznych z dostosowaniem do nowej grubości ściany zewnętrznej z blachy powlekanej, remoncie murków oporowych w miejscach wejść i wjazdów do pomieszczeń, piwnicznych oraz studni doświetlających na poziomie piwnic, wymiana istniejących obróbek blacharskich murków ogniowych wystających ponad połać dachu przystosowując je do nowych szerokości przegród, wymiana obróbek blacharskich, oczyszczenie i dwukrotne malowanie krat okiennych.

Energetycy zajmą się też instalacją fotowoltaiczną. Jakie prace znajdą się w ich harmonogramie? – Montaż polikrystalicznych paneli fotowoltaicznych wraz z okablowaniem, spełniających założenia audytu energetycznego i warunków sprzedaży energii, montaż falowników 3-fazowych (minimum dwóch z wyświetlaczem wartości wytwarzanej energii elektrycznej) dostosowanych do obecnej mocy elektrycznej dostarczonej przez zakład energetyczny, napięcie paneli dostosowane do falownika, zdolność oddawania mocy biernej do sieci, współpraca z wyłącznikami różnicowoprądowymi o prądzie zadziałania 30mA, montaż systemu mocowania z aluminium i ze stali szlachetnej pod panele fotowoltaiczne i inne urządzenia oraz materiały montowane na dachu budynku, montaż systemu monitorowania instalacji fotowoltaiczne – napisano w dokumentacji przetargowej. 

Kiedy to wszystko zostanie wykonane? Termin zakończenia prac określono na koniec października tego roku. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz