°


Ewelina Latosek

Szykują się do remontu mostu

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich szuka firmy która zajmie się remontem mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 722. Chodzi o przeprawę na granicy powiatów piaseczyńskiego i grójeckiego.

Wyremontowany zostanie mostek na odcinku drogi wojewódzkiej nr 722 w miejscowości Dobrzenica. Fragment o którym mowa znajduje się pomiędzy ulicami Poprzeczną a Mazowiecką. MZDW ogłosił już przetarg, w którym poszukiwany jest wykonawca prac remontowych.

Kierowcy, jak to zwykle bywa, muszą przygotować się na utrudnienia i zmianę organizacji ruchu. Tym razem nie trzeba będzie nadkładać drogi by jeździć objazdami. Na czas remontu do dyspozycji kierowców zostanie oddana tymczasowa przeprawa. Nie oznacza to jednak, że ruch będzie się odbywał bezproblemowo. Tymczasowy most będzie miał tylko 3,5 m szerokości, a ruch będzie się odbywał wahadłowo. Sterować nim będzie sygnalizacja świetlna.

Remont przeprawy jest konieczny ze względu, a jej zły stan techniczny. W ramach inwestycji stara przeprawa zostanie rozebrana, a w jej miejscu pojawi się zupełnie nowa i co ważne nieco szersza niż dziś.

Kierowcy z nowej przeprawy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku. Termin zakończenia prac wyznaczono na połowę grudnia.

Warto dodać, że to nie jedyne prace jakie MZDW planuje w tym roku przeprowadzić na dw 722. Niebawem ma ruszyć remont odcinka drogi pomiędzy miejsowościami Łoś i Nowy Prażmów. więcej na ten temat znajdziecie tutaj.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz