°


archiwum

Spotkanie dotyczące rozbudowy rozdzielni

Polskie Sieci Elektroenergetyczne na terenie Piaseczna prowadzą rozbudowę rozdzielni 220kV przy ul. Energetycznej 18. Inwestycja ma znaczenie ponad lokalne. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców.

Stacja w Piasecznie nie ma większego znaczenia dla lokalnych mieszkańców. Rozdzielna jest elementem ogólnopolskiego systemu elektroenergetycznego. Napięcia 220 kV oraz 110 kV służą jedynie do przesyłania energii z elektrowni na duże odległości. Te napięcia są jednak zbyt wysokie by zasilały urządzenia elektryczne.. Z tego też powodu niezbędna jest redukcja napięcia. Zadanie to należy właśnie do stacji elektroenergetycznych takich, jak ta w Piasecznie.

PSE zapewnia, że po rozbudowie rozdzielni pole elektryczne i magnetyczne poza ogrodzeniem stacji nadal będzie mieściło się w normach dozwolonych przepisami. Dzięki temu przebywanie w okolicach stacji elektroenergetycznych jest całkowicie bezpieczne dla ludzi oraz innych organizmów żywych. Inwestycja ma się zakończyć w czerwcu 2019 r.

PSE wspólnie z wykonawcą rozbudowy rozdzielni w Piasecznie, firmą Mota-Engil Central Europe S.A. zaprasza mieszkańców Piaseczna do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym w sprawie realizowanej inwestycji. Spotkanie to odbędzie się 13 czerwca 2017 roku w Piasecznie w hotelu DeSilva Piaseczno (ul. Puławska 42) w godzinach 15.00-17:00.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz