°


konstancinjeziorna.pl

Ruszył remont Willi Kamilin

W maju ogłoszono przetarg na przebudowę i remont zabytkowej willi Kamilin w Konstancinie-Jeziornie. Już w październiku przyszłego roku budynek w nowej odsłonie zostanie oddany do publicznego użytkowania.

Wybudowana w 1922 r. w stylu neoklasycystycznym willa Kamilin przez wiele lat służyła samorządowi i była wykorzystywana jako budynek komunalny. Aktualnie jest chroniona przez konserwatora zabytków. Willa posiada częściowo przeszkloną werandę oraz taras z filarami. Jednak obecny stan budynku nie zachwyca. Zniszczeniu uległy m.in. elewacja, schody, ramy okienne. Modernizacja przywróci budynkowi dawną chwałę. 

Przedmiotem ogłoszonego przetargu jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie i remoncie budynku gminnego – mieszkalnego wraz z rozbiórką budynku gospodarczego oraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Piłsudskiego 42.

Po remoncie willa stanie się budynkiem użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby społeczno-kulturalne. Pomieści salę ślubów, wystawy ekspozycji sztuki i archiwaliów zebranych przez gminę oraz punkt informacji turystycznej. Pomieszczenia pierwszego piętra dostępne będą bezpośrednio z hallu z klatką schodową i windą, z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Również teren wokół willi zostanie zagospodarowany. Poza przestrzenią służącą obsłudze instytucji powstanie wejście do „Parku Zdrojowego” z alejkami, latarniami i ławkami. Zachowane zostanie historyczne, charakterystyczne dla Konstancina, ogrodzenie.

Willa Kamilin zmieni swoje oblicze. Widok wyremontowanego budynku ucieszy mieszkańców Konstancina-Jeziorny, którzy będą mogli korzystać z pomieszczeń znajdujących się wewnątrz. Termin zakończenia prac wyznaczono na 15 października 2018 r.


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz