°


pixabay

Rozstrzygnęli przetarg na studium wykonalności dla „Parkuj i Jedź”

O tym, że ZTM chce wybudować parking w systemie „Parkuj i Jedź” przy stacji PKP Warszawa Jeziorki informowaliśmy już wcześniej. Obecnie wiemy kto i za jaką kwotę zajmie się przygotowaniem studium wykonalności dla tego projektu.

Do przetargu zgłosiły się cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertą według stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego okazała się ta, złożona przez Ove Arup & Partners International Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce, ul. Infrancka 4, 00-189 Warszawa. Przedsiębiorstwo zaproponowało niewiele ponad 344 tys. zł za opracowanie studium wykonalności, koncepcji architektoniczno-budowlanej i karty informacyjnej przedsięwzięcia. Na wykonanie koncepcji przewidziano 45 dni od daty podpisania umowy oraz 80 dni na wykonanie studium. 

Dopiero po wykonaniu wyżej wymienionych dokumentów będzie można przystąpić do ogłoszenia kolejnego przetargu, tym razem na budowę obiektu. Samego terminu rozpoczęcia prac budowlanych ZTM nie podaje. Ale z dokumentacji wynika, że cała inwestycja miałaby zakończyć się najpóźniej w czerwcu 2020 r. 

Wiemy też jakie są ogólne założenia do tego projektu. Firma będzie musiała przygotować dwa warianty projektu, a mianowicie: parking naziemny płaski i parking nadziemny kubaturowy. – Ma ona uwzględniać m.in. przeprowadzenie analizy popytu oraz oszacowanie liczby miejsc parkingowych, zagospodarowanie terenu, stałą organizację ruchu, koncepcję architektoniczno-budowlaną obiektu wraz z wizualizacją oraz szacunkowy kosztorys prac projektowych i robót budowlanych – informuje ZTM.

Parking jednopoziomowy może mieć maksymalnie 250 miejsc, z czego na każde 100 mają przypadać po trzy miejsca do ładowania pojazdów elektryczny. Oczywiście na parkingu miejsca postojowe dla swoich pojazdów znajdą osoby niepełnosprawne. Zaplanowano również stworzenie strefy Kiss&Ride, dla kierowców, którzy do stacji w Jeziorkach podwożą tylko podróżnych.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz