°






pixabay.com

Rozbudują szkołę w Tarczynie

Gmina Tarczyn wybrała właśnie firmę, która zajmie się przebudową i rozbudową szkoły podstawowej. Inwestycja pochłonie przeszło 9 mln zł.

Szkoła podstawowa przy ul. Stępkowskiego mieści się w trzech budynkach. Część sal lekcyjnych znajduje się w części wybudowanej jeszcze przed wojną. W latach 1966-1970 szkoła została rozbudowana o kolejne skrzydło. Następnie do szkolnych zabudowań dobudowano sale gimnastyczną. Mimo tych wszystkich zabiegów w placówce nadal brakuje miejsca.

Z tego powodu władze gminy Tarczyn zdecydowały się na rozbudowę podstawówki. – Przedmiotem opracowania jest rozbudowa i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Tarczynie. Budynek po rozbudowie będzie wolnostojący, częściowo podpiwniczony, 3,5 – kondygnacyjny (parter, 1 piętro, 2 piętro + poddasze) w części najstarszej, podlegającej remontowi oraz trzykondygnacyjnym (parter, 1 piętro, 2 piętro) w nowej części, o łącznych 78,34m x 35,28 i wysokości ok. 16,00m (14,36m w nowej części) – napisano w dokumentacji projektowej.

Pierwotnie gmina planowała na tę inwestycję wydać maksymalnie 8 mln zł. Jednak oferty złożone przez oferentów były zbyt wysokie. Gmina musiał dołożyć do tej inwestycji 1,3 mln zł. Ostatecznie zwycięzcą przetargu została firma Zab-Bud z Warszawy, która zadeklarowała termin zakończenia robót na 31 stycznia 2019 r.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz