°


pixabay.com

Przygotowują się do uruchomienia żłobka

Tuż po wakacjach w Górze Kalwarii zacznie funkcjonować pierwszy gminny żłobek. Placówka będzie częścią przedszkola przy ul. Józefa Bema.

Przypomnijmy. Samorządowe Przedszkole Integracyjne, które funkcjonowało przy ul. Dominikańskiej zostało przeniesione do nowego budynku. Dzieci do przedszkola przeniosły się pod koniec listopada ubiegłego roku, ale oficjalne otwarcie nastąpiło w grudniu na mikołajki.

Nowy obiekt jest większy od starego budynku i jest w stanie pomieścić więcej dzieci. I to nie tylko przedszkolaków. Władze Góry Kalwarii od samego początku podkreślały, że w budynku przy ul. Józefa Bema znajdzie się również miejsce dla maluchów w wieku żłobkowym. Kilka pomieszczeń celowo nie zostało wykończonych, tak by można było je szybko i łatwo dostosować i przeznaczyć na żłobek.

Gmina ogłosiła właśnie przetarg na adaptację wolnych pomieszczeń na cele żłobka. Dokładnie chodzi o wyposażenie. Lista potrzebnych rzeczy jest niezwykle długa. Od mebli kuchennych, mebelków do jadalni, leżaczków, przez kolorową zastawę po zabawki edukacyjne i sensoryczne. Wyposażenie ma trafić do nowego żłobka do połowy lipca.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz