°


www.nadwislanski.strazgraniczna.pl

Przeprowadzono kontrolę legalności pobytu cudzoziemców w Lininie

Funkcjonariusze placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie wraz z policjantami z KPP Piaseczno przeprowadzili kontrolę legalności pobytu obcokrajowców przebywających na terenie Otwartego Ośrodka dla Cudzoziemców w Lininie (gm. Góra Kalwaria).

– W wyniku kontroli funkcjonariusze ujawnili 10 cudzoziemców, którzy w świetle obowiązujących przepisów przebywali nielegalnie na terytorium Polski, a dokładnie nie posiadali tytułów pobytowych. Zatrzymani to dwie rosyjskie rodziny, które nie opuściły terytorium RP po odmowie udzielenia im ochrony międzynarodowej. Wobec cudzoziemców zostały wszczęte postępowania administracyjne w sprawie wydania im decyzji o zobowiązaniu do powrotu – poinformował Piotr Niemiec z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Są to rutynowe działania podejmowane przez funkcjonariuszy straży granicznej w otwartych ośrodkach dla cudzoziemców. Mają one na celu monitorowanie czy cudzoziemcy nie naruszają przepisów pobytowych obowiązujących w naszym kraju lub nie nadużywają procedur związanych chociażby z ubieganiem się o status uchodźcy. 

– Tym razem kontrolą legalności pobytu objęto 44 osoby m.in. 34 ob. Rosji, 3 ob. Tadżykistanu, 4 ob. Ukrainy, 2 ob. Azerbejdżanu oraz 1 ob. Kirgistanu – informuje Piotr Niemiec. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz