°


Pixabay

Przebudowa mostu za 878 tys. zł.

Piaseczyńskie starostwo rozstrzygnęło przetarg na przebudowę mostu przez rzekę Czarną w miejscowości Wincentów w gminie Góra Kalwaria.

Do przetargu wpłynęło 5 ofert – najniższa 787 tys. zł i najwyższa blisko 1,5 mln zł. Co ciekawe najniższa oferta cenowa nie okazała się tą najkorzystniejszą, z tego względu, że firma udzielała nie 10 a 7-letniej rękojmi. Wobec tego wygrało przedsiębiorstwo DURA Sp. z o. o. z kwotą 878 tys. zł. 

Most znajduje się na granicy miejscowości Wincentów i Czaplin. Na około mostu obecne są nieużytki pokryte roślinnością. Roboty budowlane będą polegały na rozbiórce istniejące mostu o długości ok. 7,5 m na rzece Czarnej w ciągu drogi powiatowej nr 2820W (z Czaplinka do Wincentowa). W miejscu starej przeprawy powstanie nowa dłuższa. Długość całkowita wyniesie 11 m. 

Następnie nowy most zostanie połączony z istniejącą drogą dojazdową w ciągu drogi powiatowej 2820W. Oprócz tego na obiekcie powstanie chodnik dla pieszych, wykonane zostanie odwodnienie, powstaną nowe bariery oraz oznakowanie poziomie i pionowe. 

Nowy obiekt ma powstać do 31 sierpnia tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz