°


Seweryn Dębiński

Prażmów protestuje przeciwko kolejarzom!

Gmina Prażmów w proteście zwróciła się do wykonawcy inwestycji kolejowej w rejonie przejazdu przez tory w Jeziórku. Chodzi o nieustanne przedłużanie otwarcie przeprawy.

Z pewnością kierowcy już sami nie wiedzą czy mają się śmiać czy płakać...I nie ma już chyba takiej osoby, która byłaby zdziwiona kolejnym przesunięciem terminu otwarcia przejazdu w Zalesiu Górnym. Obecnie wykonawca, czyli Trakcja PRKil informuje, że przeprawa zostanie udostępniona 29 lipca. Ale czy tam się stanie? 

Dość oczekiwania ma także wójt gminy Prażmów Sylwester Puchała, który zdecydował się w geście protestu wystosować pismo skierowane do wykonawcy prac. – Gmina Prażmów stanowczo protestuje przeciwko nieustannego przedłużaniu otwarcia przejazdu kolejowo-drogowego w km 32.823 w m. Jeziórko. Po raz kolejny, aż o miesiąc jest przedłużany termin otwarcia przedmiotowego przejazdu, choć praktycznie od wielu tygodni nie prowadzona są tam żadne prace, a zamknięcie ma trwać wstępnie do 29.07.2017 r. – czytamy treść protestu. 

I stawia konkretne pytanie: – To kiedy Państwo zamierzacie w ogóle otworzyć ten przejazd – za rok? – napisał wójt Sylwester Puchała. 

Gmina wnosi za pomocą pisma o niezwłoczne umożliwienie przejazdu mieszkańcom przez ten przejazd. – Nie interesują nas wymijające tłumaczenia. Do 30 czerwca br. miały być wykonane roboty drogowe na dojazdach i są wykonane, a przejazd jest zamknięty – podkreśla w piśmie wójt.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz