°


Archiwum

Prace na linii nr 8, zmiany w organizacji ruchu

Cały czas trwają utrudnienia w ruchu pociągów na linii nr 8 związane z pracami modernizacyjnymi, które prowadzi PKP Polskie Linie Kolejowe. Obecna organizacja ruchu będzie obowiązywała do 10 czerwca. Co dalej? Sprawdźcie.

Obecnie zamknięty jest tor nr 1 na odcinku Warszawa Okęcie – Piaseczno (trwa tutaj przebudowa torowiska w rejonie przystanku Nowa Iwiczna) oraz tor nr 2 na fragmencie Czachówek Południowy – Piaseczno. Oprócz tego utrudnienia trwają też na samych stacjach: Warszawa Okęcie i Czachówek Południowy. Taki stan rzeczy utrzyma się do 10 czerwca. 

W kolejnych okresach szykują się zmiany. Od 11 do 30 czerwca nastąpi otwarcie toru wspomnianego toru nr 1. Jednak nadal tor nr 2 będzie wyłączony z ruchu, podobnie utrzymają się utrudniania na stacjach Warszawa Okęcie i Czachówek Południowy. Dobrą informacją dla podróżnych jest ta, że pociąg „Radomiak” wróci na swoją docelową trasę (kurs przez Warkę), a także zwiększy się liczba pociągów z Piaseczna. Na linii Warszawa Zachodnia – Piaseczno kursować będzie 30 pociągów, natomiast odwrotnie, czyli Piaseczno – Warszawa Zachodnia o trzy pociągi mniej. Na odcinku Piaseczno – Czachówek pojadą 23 pociągi i w drugą stronę 20 pojazdów Kolei Mazowieckich. 

W miejsce odwołanego od 8 kwietnia do 10 czerwca pociągu 98730, będzie kursował pociąg nr 11024 relacji Piaseczno (8:13) – Warszawa Wschodnia (9:01), w dni robocze od 12 do 30 czerwca 2017 r.

Kolejne zmiany nastąpią 1 lipca, wtedy otwarty zostanie tor nr 2 (Czachówek Północny – Piaseczno). W lipcu będą też prowadzone nocne domknięcia torów szlakowych i stacyjnych wzdłuż  całego modernizowanego odcinka Warszawa Okęcie – Czachówek Południowy. 

– od 10 lipca do 10 sierpnia, ze względu na zamknięcie CMK, część pociągów Spółki Intercity
zostanie skierowana objazdem przez Piaseczno i Warkę, co spowoduje nieznaczne wydłużenie czasu przejazdów pociągów Kolei Mazowieckich, będą kursować wszystkie pociągi, jak w RRJP: na odcinku Warszawa – Piaseczno będą kursowały 32 pociągi, Piaseczno – Warszawa
Zachodnia 33 pociągi, na odcinku Piaseczno – Czachówek będzie kursować 31 pociągów, na odcinku Czachówek – Piaseczno 32 pociągi, w miejsce pociągu 98730 będzie kursować codziennie pociąg nr 91904 relacji Góra Kalwaria oraz Piaseczno (8:17) – Warszawa Wschodnia (9:02) – informują Koleje Mazowieckie. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz