°


pixabay

Powstanie parking wielopoziomowy w Piasecznie

„Parkuj i Jedź” to rozwiązanie stosowane z myślą o osobach przesiadających się z aut do komunikacji miejskiej. W Piasecznie powstanie nowoczesny, wielopoziomowy parking przy ul. Dworcowej i Sienkiewicza.

Program Funkcjonalno – Użytkowy zakłada budowę parkingu Park&Ride na działce o powierzchni  4,5 tys. mkw.  Planowana ilość miejsc postojowych to 532, zaś dla rowerów przewidziano ich 90. Ponadto zamierzenia inwestycyjne obejmują wykonanie 5 kondygnacji nadziemnych i 17 tys. m2 powierzchni użytkowej garażu. 

Oprócz miejsc postojowych i przestrzeni komunikacyjnej wydzielone zostaną pomieszczenia: dla monitorowania obiektu, socjalne dla obsługi, gospodarcze i techniczne. Wewnątrz budynku powstaną pochylnie dla samochodów, a z myślą o ewakuacji pieszej – dwie klatki schodowe i winda. Wjazd i wyjazd zostaną zlokalizowane od strony ul. Dworcowej.

„Parkuj i Jedź” to inwestycja głównie z myślą o kierowcach korzystających z publicznego transportu zbiorowego. Jednocześnie system przyczynia się do eliminacji emisji spalin i hałasu oraz szkodliwego wpływu na środowisko. Projekt ma na celu zmniejszenie ruchu samochodowego w centrum miast i na trasach dojazdowych. 

Mieszkańcy Piaseczna będą mogli cieszyć się nowoczesnym obiektem oraz czystym powietrzem. Przetarg został ogłoszony. Termin realizacji robót wyznaczono na cztery miesiące od dnia zawarcia umowy. 


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Mieszkanka

Parku skończyć nie mogą a parking będą budować ..