°


archiwum

Powiat przebuduje drogę z Jazgrzewa do Łbiska

Chodzi o przebudowę drogi powiatowej nr 2827W, czyli ul. Chrobrego w Łbiskach o łącznej długości 860 m. Starostwo ujawniło oferty jakie wpłynęły w ramach przetargu.

Ul. Chrobrego w Łbiskach prowadzi m.in. do Jazgarzewa i łączy się z drogą wojewódzką nr 722. Do drogi przylega zabudowa jednorodzinna, rzadziej wolne działki, a w części końcowej od strony zachodniej teren zakonny, zaś od wschodniej działka Rodzinnych Domów Dizecka z bramą wjazdową.

Stan drogi nie jest najlepszy, widoczne są spękania, ubytki, ślady po remontach i lokalne sfalowania. Dlatego powiat planuje jej przebudowę. Szerokość jezdni standardowo wyniesie pięć metrów, a nawierzchnia zostanie wykonana z asfaltu. W zakres prac wejdzie również remont istniejących rowów i przepustów, budowa chodników, zatoki przystankowej dla autobusów, przebudowa zjazdów, usuwanie drzew i krzewów oraz wykonanie utwardzonego pobocza. 

Ostatnio powiat udostępnił informację o ofertach jakie wpłynęły w ramach przetargu. Zgłosiły się dwie firmy: Mabau z ofertą 1 mln 162 tys. zł oraz Fal-Bruk – 1 mln 150 tys. zł. Jednak obydwie przekraczają sumę jaką starostwo chciało przeznaczyć na zrealizowanie tego zadania, czyli maksymalnie 975 tys. zł. Obecnie trwa weryfikacja. Wkrótce powinniśmy poznać decyzję, czy urząd dołoży brakującą kwotę. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz