°


Anna Sołtysiak

Pomógł w zatrzymaniu handlarza ludźmi

Dzielnicowy z Lesznowoli mł. asp. Jarosław Lesiak otrzymał wyróżnienie od dowództwa Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dzięki zaangażowaniu i wiedzy policjanta udało się złapać 45-letniego Wietnamczyka, który organizował handel ludźmi.

Ufają mu mieszkańcy, doskonale zna swój rewir i ma policyjny „szósty zmysł” - tak w skrócie można opisać dzielnicowego z Lesznowoli mł. asp. Jarosława Lesiaka. Od kilku lat pełni służbę na obszarze gminy, w gdzie mieszka wiele osób pochodzących z Azji.

Ta zawodowa czujność i dobre rozeznanie doprowadziły do ujęcia 45-latka z Wietnamu, który organizował handel ludźmi. Wietnamczyk w ręce funkcjonariuszy wpadł 14 lutego br. Mężczyzna już usłyszał zarzuty: z art. 258 par. 1 KK („Kto bierze udział w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”) oraz art. 264 par. 3 KK („Kto organizuje innym osobom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”).

– Składam serdeczne podziękowania za bardzo dobrą współpracę oraz duże zaangażowanie podległego panu funkcjonariusza mł. asp. Jarosława Lesiaka, które przyczyniło się do zatrzymania sprawcy organizowania nielegalnej migracji cudzoziemców do krajów Unii Europejskiej – napisał płk Tomasz Zybiński, zastępca komendanta Nadbużańskiej Straży Granicznej w Chełmie w piśmie do komendanta piaseczyńskiej komendy.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz