°


PIXABAY

Podstawówka w Tarczynie przejdzie zmiany

Gmina poszukuje wykonawcy rozbudowy i przebudowy Szkoły Podstawowej w Tarczynie. Jakie szykują się zmiany?

Budynek szkoły znajduje się przy ul. Stępkowskiego i składa się z trzech części: przedwojennej o wymiarach 23 m x 17 m i wysokości ok. 16 m, rozbudowanej w latach 1966-1970 – budynek dwukondygnacyjny oraz sala gimnastyczna z zapleczem szatniowym i łącznikiem. 

Według planów placówka ma zostać rozbudowana w stronę północną, dlatego też nowy parking zaplanowano od ul. Reszki. Inwestycja zrealizowana zostanie na terenie dwóch działek, pierwsza o powierzchni 6,2 tys. m kw. i druga 2,6 tys. m kw. 

– Przedmiotem opracowania jest rozbudowa i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Tarczynie. Budynek po rozbudowie będzie wolnostojący, częściowo podpiwniczony, 3,5 – kondygnacyjny (parter, 1 piętro, 2 piętro + poddasze) w części najstarszej, podlegającej remontowi oraz trzykondygnacyjnym (parter, 1 piętro, 2 piętro) w nowej części, o łącznych 78,34m x 35,28 i wysokości ok. 16,00m (14,36m w nowej części) – napisano w dokumentacji projektowej.

Zaplanowano m.in. rozbiórkę części szkoły – zaplecza sali gimnastycznej wraz z łącznikiem i wejściem od strony północno-zachodniej, rozbiórkę budynku kolidującego z parkingiem, wykonanie dwóch nowych zjazdów z ul. Reszki, wykonanie parkingu, nawierzchni chodników w rejonie budynku, budowę ogrodzenia od ul. Reszki, rewaloryzację zieleni, wykonanie iluminacji budynku oraz oświetlenia terenu.

Planowany termin zakończenia robót to luty 2019 r. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz