°


Czytelnik

Plaga kradzieży ze skrzynek przyłączeniowych?

Rozprute skrzynki elektryczne i kłopoty z dostawami prądu to w ostatnim czasie zmora mieszkańców Prażmowa. Sęk jednak w tym, że przypadki te nie są zgłaszane na policję.

O problemie poinformował nas jeden z czytelników. – W gminie Prażmów grasują złodzieje podzespołów skrzynek przyłączeniowych. Myślę że warto to nagłośnić aby czytelnicy zwracali uwagę na kręcących się podejrzanych osobików w okolicy. Z tego co dowiedziałem się od pogotowia energetycznego kradzieże nasiliły się w okresie świątecznym. Łupem złodziei pada głównie miedź – pisze do naszej redakcji pan Grzegorz. – Okradziona skrzynka to pozbawienie prądu mieszkańców do których ta skrzynka była przypisana. Warto zaznaczyć że otwarta i niezabezpieczona po kradzieży skrzynka jest niebezpieczna i wymaga odcięcia prądu elektrycznego – dodaje.

Z pytaniem o liczbę takich incydentów zwróciliśmy się do policji. Okazuje się, że tego typu przypadki nie są nagminne lub... nie są zgłaszane. – W kwietniu mieliśmy jedno zgłoszenie o przecięciu przewodów i dostaniu się do skrzynki elektrycznej. Nie mamy więc do czynienia z eskalacją takich zdarzeń, jednak jeśli mieszkańcy mają inne informacje, to prosimy o kontakt, nawet anonimowy – zaznacza komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Zapewniam, że nie lekceważymy takich sygnałów – dodaje.


REDAKCJA
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

michal

Ludzie nie zgłaszają takich akcji na policje bo wiedza ze i tak nic nie zrobia to jest temat dla jeziornej