°


piaseczno.eu

Parkowe alejki prawie gotowe

Dobiegają końca prace przy budowie alejek w Parku Miejskim w Piasecznie. Ale to nie koniec zmian. Możliwe, że w parku pojawią się ścieżki turystyczne i artystyczne instalacje.

Jesienią wystartowały prace związane z rewitalizacją Parku Miejskiego. Wszystko po to, aby wykorzystać możliwości terenu i dostosować go do potrzeb mieszkańców. Nie wszystko układało się tak, jak oczekiwałby tego piaseczyński magistrat. Oferenci mieli wiele pytań, co wpłynęło na wydłużenie czasu trwania postępowania. A w przypadku wykonania elementów małej architektury przetarg został unieważniony ze względu na zbyt wysokie oferty. Z kolei zima „wstrzymała” prace z zakresu budowy alejek i oświetlenia.

W przypadku alejek prace są już na ostatniej prostej. Piaseczyński Park Miejski zachowa swój historyczny charakter. – Niektóre osoby spacerujące po parku zadają nam pytania, kiedy wyłożona zostanie w nim kostka. Wyjaśniam więc, że podłoże w parku będzie utwardzone ale naturalnymi materiałami, nie będzie też krawężników oddzielających alejki od zieleni. Jest to zgodne z koncepcją zatwierdzoną przez wojewódzkiego konserwatora zabytków – wyjaśnia Patrycja Zych z wydziału utrzymania terenów publicznych.

Dla mieszkańców Piaseczna Park Miejski stanowi znakomitą alternatywę dla centrum, w którym dominuje beton i asfalt. Wśród zabytkowych drzew każdy będzie mógł odetchnąć. W planach jest także utworzenie w parku ścieżek turystycznych i artystycznych instalacji.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz