°


OSP Tarczyn

OSP w Tarczynie będzie miała nowy wóz

Strażacy ochotnicy z Tarczyna mają powody do zadowolenia. Do końca października w ich jednostce powinien pojawić się nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Według specyfikacji przetargowej ma być to fabrycznie nowy wóz, zbudowany w roku dostawy. Sprawdzamy jak wygląda jego specyfikacja techniczna. – Podwozie samochodu kategorii miejskiej, z napędem 4x2 z blokadą mechanizmu różnicowego mostu napędowego, dopuszcza się podwozie wyprodukowane w 2016 roku. Skrzynia biegów zautomatyzowana, bez pedału sprzęgła. Maksymalna masa rzeczywista samochodu gotowego do akcji ratowniczo-gaśniczej nie może przekroczyć 16000 kg, jednocześnie rozkład tej masy na osie oraz masa przypadająca na każdą z osi nie może przekraczać wartości określonej przez producenta pojazdu lub podwozia bazowego. Dopuszczalna różnica w obciążeniu strony lewej i prawej nie może przekroczyć 3 proc. – czytamy w dokumentach. 

Oczywiście pojazd będzie musiał zostać wyposażony w urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze, akustyczne i świetlne (wykonane w technologii LED). Belka świetlna umieszczona na dachu musi być zabezpieczona przed przypadkowym uszkodzeniem. Niebieskie lampy sygnalizacyjne umieszczone zostaną na pokrywie silnika, na wysokości lusterek wstecznych samochodu oraz z tyłu na narożach zabudowy. Pojazd zostanie wyposażony w kamerę cofania i tablet z funkcją nawigacji samochodowej. Nie zabraknie standardowego wyposażenia w postaci radiotelefonu czy instalacji elektrycznej do podłączenia ładowarek np. do latarek.

Moc silnika umieszczonego w pojeździe nie może być mniejsza niż 300 KM. Pojazd musi też spełnić normy emisji spalin Euro 6. Maksymalna wysokość pojazdu nie może przekroczyć 2,9 m. Ważna jest też kabina, która będzie fabrycznie czterodrzwiowa, jednomodułowa na bazie jednej płyty podłogowej, zawieszona pneumatycznie, zapewniająca dostęp do silnika, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy). Co znajdziemy w jej wnętrzu? Klimatyzację, indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy, zintegrowane siedzisko tylne z mocowaniami na aparatu powietrzne, lusterka i szyby elektryczne itd. 

Zainteresowani bardzo szczegółowymi informacjami mogą je sprawdzić wchodząc tutaj i pobierając plik o nazwie: „Załącznik numer 8 do SIWZ- Specyfikacja Techniczna Pojazdu”.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz