°


konstancin

Odliczanie do startu głosowania

Piąta edycja budżetu obywatelskiego w Konstancinie wchodzi w kluczową fazę. Chodzi oczywiście o głosowanie na zgłoszone projekty.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego złożono 39 projektów. Weryfikację pozytywnie przeszło 18 propozycji: dziewięć inwestycyjnych i dziewięć pozostałych. Jakie projekty znalazły się na liście? Wśród inwestycji to: modernizacja placu zabaw w Bielawie, komputer nie tylko dla seniora, bezpieczna Parcela – kamery monitoringu, klatka funkcjonalna do ćwiczeń na świeżym powietrzu, poprawa estetyki Domu Ludowego oraz garażu OSP w Gassach, projekt Mirkowska 56, modernizacja placu zabaw przy Mirkowskiej wraz z wymianą 10 urządzeń siłowni plenerowej, zagospodarowanie terenu wokół nowego placu zabaw w Mirkowie oraz budowa placu zabaw dla... psów.

Pozostałe dziewięć projektów to: klub kulturalny Drabina, warsztaty i zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bielawie, działalność klubu kulturalnego „Klub Wszyscy Razem – Mirków”, zajęcia zdrowy kręgosłup i zumba, festiwal muzyki ulicznej „Hip Hop Zdrój 2018”, Art Park, Robotyka w SP w Słomczynie, Strefa Kobiet Pozytywnie Zakręconych, gimnastyka i taniec w Opaczy.

Jak głosować? Głosowanie rozpocznie się 4 września i potrwa do 15 września. Głosować mogą mieszkańcy, którzy w dniu głosowania mają ukończone 16 lat. Głosy można oddać przez internet, osobiście i korespondencyjnie. Poprzeć można maksymalnie dwa projekty: jeden z listy projektów inwestycyjnych i jeden z listy projektów pozostałych. Uwaga! Dopuszczalne jest także głosowanie tylko na jeden projekt z dowolnej listy. – Zachęcam wszystkich mieszkańców do głosowania. Oddając głos każdy z nas może realnie wpłynąć na zmiany w najbliższym otoczeniu – mówi Ryszard Machałek, pierwszy zastępca burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna

Wyniki głosowania mieszkańców poznamy 29 września.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz