°


piaseczno.eu

Obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

1 sierpnia to wyjątkowy dzień w naszej historii. W tym roku obchodzimy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy Piaseczna będą mogli oddać cześć tym, którzy walczyli o naszą wolność.

Dowództwo Armii Krajowej zdawało sobie sprawę, że Polska znajduje się w trudnym położeniu. Nie brakowało jednak osób gotowych stawić czoło okupantowi. 1 sierpnia 1944 roku rozpoczęło się powstanie warszawskie, które określane jest mianem jednego z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Walka trwała 63 dni.

1 sierpnia czas staje w miejscu i cała Polska wspomina ten powstańczy zryw. W wielu miastach odbędą się uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 73 lat. Nie inaczej będzie w Piasecznie. 29 lipca o 17.00 mieszkańcy gminy będą mogli wysłuchać gawędy historycznej prof. Grzegorza Nowika „Dom Zośki łączy pokolenia”. Na Placu Wolności w Zalesiu Dolnym zaplanowano również wspólne śpiewanie pieśni powstańczych i koncert „Magia muzyki kameralnej”.

Z kolei 1 sierpnia o 17.00 odbędą się uroczystości przy kwaterze wojennej 1939-1945 na cmentarzu parafialnym w Piasecznie. Z 5 sierpnia o 10.00 zaplanowano rajd rowerowy „Wdzięczni Ojcom”. Zbiórka uczestników przy kościele św. Anny w Piasecznie.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz