°


piaseczno.eu

Nowy autobus dla Chyliczek i Chylic

Piaseczyński urząd gminy uruchomił nową linię autobusową. Pojazdy oznaczone symbolem P-2 kursują w Chyliczkach i Chylicach, dojeżdżając m.in. do dworca PKP w Piasecznie i szpitala św Anny.

To dobra informacja dla mieszkańców, którzy będą mogli wygodnie dojechać do centrum Piaseczna i najważniejszych punktów w sercu miasta. – Z dniem 2 maja 2017 r. gmina uruchomiła nową linię komunikacji publicznej P-2. Linia obsługuje pobliskie Chyliczki i Chylice łącząc je z centrum miasta i najważniejszymi punktami docelowymi jak dworzec PKP i szpital – informuje loklany urząd.

Autobusy kursują w dni robocze, nie wyjadą na trasę w weekedny. – Autobusy kursują od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Linia obsługiwana jest przez PKS Polonus taborem niskopodłogowym. Przejazdy na tej linii są bezpłatne. Zapraszamy do korzystania z nowego środka transportu. Może on znacząco poprawić warunki dojazdu do pracy, do szkół czy na zakupy – zaznaczają urzędnicy.

Jak Waszym zdaniem sprawdzi się nowa linia? A może widzicie potrzebę uruchomienia jeszcze innego połączenia na terenie Piaseczna? Piszcze w komentarzach i na skrzynkę kontakt@wprpiaseczno.pl.


REDAKCJA
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Pasował by mi dojazd do- i z dworca - i po konultacjach z sąsiadami uważamy, ze pętla powinna być pod dworcem PKP (koordynacja rozkładu z odjazdami do-/przyjazdami z Warszawy) oraz autobus w obu kierunkach powinien podjeżdżać w okolice UMiG. A jak jest? Wsiadam rano na przystanku MARKOWSKIEGO - dojeżdżam do PKP naokoło przez Chyliczki w kilkanaście minut (jak nie ma korków). A z powrotem z PKP - jazda trwa.... 45 minut z przymusowym postojem pod UMiG. Realnie, jakby to poprawić i docelowo zrobić drugi kurs (aby kursowały co 30 min) byłoby idealnie!