°


KPP Piaseczno

Napadł na sprzedawczynię

Do zdarzenia doszło w Tarczynie. Mężczyzna wszedł do sklepu po czym zaatakował ekspedientkę i zażądał pieniędzy. 53-latek został zatrzymany przez policję.

Zawiadomienie o napadzie policjanci otrzymali 21 stycznia. Mężczyzna miał wykorzystać chwilową nieobecność klientów oraz kilkukrotnie uderzyć sprzedawczynię, która broniła dostępu do sklepowej kasy. W pewnym momencie do sklepu weszły inne osoby, a napastnik natychnmiast uciekł. 

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili dane osobowe prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, zostały one zastrzeżone w policyjnym systemie informatycznym. Mężczyzna został zatrzymany podczas patrolu przez policjantów z Wyszkowa.

– Mundurowi z Tarczyna złożyli do prokuratury rejonowej w Grójcu wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec 53- latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Przestepstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12 – informuje kom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

ten przy przystanku, na grojec, bialy z lodami kulkowymi.

Gość

Który to sklep?