°


pixabay

Możesz uratować komuś życie

Wystarczy jeden gest, aby dać nadzieję drugiemu człowiekowi. Każdy z nas może oddać krew na potrzeby leczenia chorych i walki o ich życie. 16 sierpnia w Górze Kalwarii odbędzie się zbiórka życiodajnego płynu.

Lekarze alarmują, że w magazynach zaczyna brakować krwi. Problem ten nasila się zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Tak naprawdę większość z nas może oddać krew, która jest niezwykle cenna i ratuje życie.

Mieszkańcy Góry Kalwarii aktywnie włączają się w dzieło pomocy. Podczas czerwcowej, trzeciej tegorocznej zbiórki, krew oddały 34 osoby, co dało ponad 15,3 ml życiodajnego płynu. Mieszkańcy Góry Kalwarii ponownie mogą włączyć się w akcję. Zbiórka odbędzie się przy ul. 3-go Maja 3 (Pod Arkadami) w godzinach 9.00-13.00.

Warto pamiętać, że dawcą może być każdy zdrowy człowiek w wieku 18-65 lat. W dobie poprzedzającej oddanie krwi należy wypić około dwóch litrów płynów. Pod żadnym pozorem nie wolno spożywać alkoholu, wskazane jest ograniczenie palenia. Przed samym zabiegiem należy się wyspać i zjeść lekkie śniadanie.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz