°


piaseczno.eu

Morska wyprawa na zdjęciach

Katolicka Szkoła Pod Żaglami zakończyła rejs dookoła Europy. Na piaseczyńskim rynku można obejrzeć wystawę zdjęć z morskiej wyprawy.

Fantastyczna przygoda i cenne doświadczenie dla grupy piaseczyńskich wolontariuszy. Chętnych do uczestnictwa w rejsie nie brakowało, jednak ostatecznie wyłoniono 34 osoby. 19 maja żaglowiec STS Pogoria wyruszył w podróż do Nicei. Trasa wyprawy prowadziła przez Morze Śródziemne, następnie cieśninę Gibraltarska w kierunku Oceanu Atlantyckiego.

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić m.in. Malagę i Lizbonę. Dla wielu osób była to prawdziwa szkoła życia. Wolontariusze przygotowywali posiłki, dbali o pokład, a także mieli czas na naukę i modlitwę.

Katolicka Szkoła Pod Żaglami to inicjatywa zapoczątkowana przez Marcina Kluczyka, którego celem było zachęcenie młodzieży do pracy w wolontariacie. Tegoroczny rejs był drugim, ale na pewno nie ostatnim. Ruszyły poszukiwania sponsorów do kolejnej edycji. Tymczasem mieszkańcy Piaseczna na rynku mogą podziwiać wystawę z rejsu, który odbył się na przełomie maja i czerwca.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz