°


piaseczno.eu

Modernizacja kolejki wąskotorowej w Piasecznie

Ciąg dalszy inwestycji w gminie Piaseczno. Tym razem projekt budowlany i wykonawczy dotyczy modernizacji zespołu budynków kolejki wąskotorowej wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Sienkiewicza 14.

Celem inwestycji jest rewitalizacja terenu Stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe wraz z jego otoczeniem. Zachowane zostaną podstawowe funkcje modernizowanych obiektów w zakresie usług kolejowych i transportowych. Projekt zakłada stworzenie dodatkowych funkcji – turystycznej, muzealnej oraz kulturalno – usługowej.

Realizację robót podzielono na cztery etapy. Plan prac zakłada modernizację budynku hali głównej wraz z jego rozbudową oraz budową infrastruktury technicznej oraz modernizację Hali Dniówkowa. Wykonana zostanie inwentaryzacja istniejących budynków: świetlicy ZZK, hali obrabiarek, biura MWD, stolarni, warsztatów szkolnych. Przewidziano również rozbiórkę Biura WTC, WDZ i dyspozytora. Odbudowa obejmuje budynek kas lub budynek socjalny.

Przetarg został ogłoszony i trwają poszukiwania wykonawcy. Termin odbioru końcowego i uzyskania ostatecznego pozwolenia na użytkowanie obiektu określono nie później niż do dnia 30 listopada 2018 roku. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. 


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nie zgodzę się. W Anglii takie obiekty funkcjonują i cieszą się wielkim zainteresowaniem, głównie rodzin z dziećmi. Oczywiście estetyka jest tam na o wiele wyższym poziomie niż u nas. No ale co kraj, to obyczaj...

Inny mieszkaniec Zal

Zaoraj lepiej własną polszczyznę, ziomku. Będzie mniej ohydna ;-)

Mieszkaniec Zalesia

To powinno być dawno zaorane. Szkaradny dworzec, ochydne tory. Pseudozabytek z grupą fanatyków kolejnictwa blokuje inwestycje w Piasecznie, rozbudowę dróg. Zużyte parowozy trują środowisko i powodują kolizje. Te pieniądze można mądrzej wydać z pożytkiem dla mieszkańców, na drogi lub szkoły. Skończmy wreszcie z tym badziewiem.