°


pixabay.com

Miód, czyli konferencja o pszczołach

Podobno Albert Einstein powiedział, że po wyginięciu pszczół ludziom pozostaną jeszcze 3-4 lata egzystencji. Te owady są bardzo istotną częścią ekosystemu. No i dają przepyszny miód.

Po co te słowa na wstępie? Stanowią one zachętę do odwiedzenia konferencji ekologicznej w Tarczynie, która odbędzie się 9 czerwca. Jej hasło to „Razem chronimy przyrodę”, a tematem wiodącym będą życie, zwyczaje i ochrona pszczół oraz gatunków chronionych z rodziny pszczołowatych. A dowiemy się wiele, bowiem nadarzy się okazja wysłuchać prelekcji o tych owadach, co możemy zrobić aby o nie zadbać, uratować. Będzie też wykład dla smakoszy, szczególnie miodu ekologicznego – dowiemy się jak powstaje.

To oczywiście nie wszystko. Przewidziano również inne atrakcje, czyli wystawy różnych rodzajów miodu (ekologicznego), ekspozycje prezentujące życie i zwyczaje pszczół, sprzęt bartniczo-pszczelarski. Dowiemy się też co nieco (to już chyba dla bardziej zainteresowanych) o odsklepianiu plastrów miodowych.

Konferencja odbędzie się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Stępkowskiego 17. Jak się tam dowiedzieliśmy, wstęp jest wolny. Start 9 czerwca (piątek) o godz. 10.00.

Dodajmy, że projekt „Razem chronimy przyrodę” realizowany jest przez gminę Tarczyn, a dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.


Andrzej Golec
andrzej.golec@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz