°


KPP Piaseczno

Mandatu nie dostali, ale musieli zjeść... cytrynę

Piaseczyńscy policjanci z drogówki wraz z uczniami drugiej klasy liceum prowadzili kontrole ruchu drogowego na krajowej „siódemce” w Tarczynie. – Sprawcy drobnych wykroczeń, zamiast mandatu musieli zjeść cytrynę – poinformował kom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

To nie pierwsza taka akcja przeprowadzona przez piaseczyńską drogówkę. Policja oraz klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych szeregów w Tarczynie skontrolowali 31 maja kilkadziesiąt pojazdów. W ramach praktycznych zajęć uczniowie drugiej klasy nie tylko przyglądali się codziennej służbie funkcjonariuszy. 

– W tym dniu, sprawcy niewielkich przekroczeń prędkości mogli liczyć na inny rodzaj kary, zamiast mandatu uczniowie wręczali takim kierowcom cytrynę! Były także słodycze dla kierowców, których zachowanie na drodze oceniano jako wzorowe – wyjaśnia kom. Jarosław Sawicki.

Pierwsza taka akcja została zorganizowana w marcu przez naczelnika wydziału ruchu drogowego asp. sztab. Macieja Piotrowskiego. Jak informują policjanci za każdym razem kierowcy chwalili tę akcję i podkreślali, że kara w postaci zjedzenia cytryny na długo zapadnie w ich pamięci. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz