°


Anna Sołtysiak

Kręcili liczniki, teraz staną przed sądem

Dwóch właścicieli komisu działającego na terenie powiatu piaseczyńskiego usłyszało zarzut oszustwa. Powód? W trakcie nagrywania programu telewizyjnego wyszło na jaw, że w oferowanym przez nich aucie „przekręcono” licznik.

Ta sprawa ma swój początek jeszcze w ubiegłym roku. Dziennikarze jednej ze stacji telewizyjnych zgłosili się do policjantów z Lesznowoli z informacją, że w trakcie realizacji programu motoryzacyjnego w jednym z komisów znaleźli auto, które mogło mieć cofnięty licznik.

Ich podejrzenia się potwierdziły. Ford wyprodukowany w 2014 r. według właścicieli komisu miał 99 tys. kilometrów przebiegu. Funkcjonariusze dotarli jednak do jednego z miast na wschodzie Francji, gdzie był wykonany przegląd pojazdu. Tu wyszło na jaw, że auto w 2015 na liczniku miało już 140 tys. km przebiegu. – Mamy udokumentowane to, że wspomniany samochód przejechał 220 tys. km – mówi nam kom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Właściciele komisu usłyszeli już zarzut oszustwa. To przestępstwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Magdass

Unikać takich ludzi i kupować tylko w sprawdzonych miejscach. My kupiliśmy piękne POLO z małym przebiegiem w daswelt auto i jestem bardzo zadowolona.