°


Archiwum

Konstancin rozbuduje sieć kanalizacyjną

Konstanciński magistrat ogłosił postępowania na budowę sieci kanalizacji. Inwestycja obejmie ul. Mirkowską w Konstancinie-Jeziornie oraz DW nr 724 i ul. Śnieżną w Słomczynie.

Należy podkreślić, że urząd ogłosił dwa odrębne postępowania na wykonanie kanalizacji we wcześniej wymienionych lokalizacjach. Jeśli chodzi o ul. Mirkowską, planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków. Dokładniej mówiąc, sieć obejmie odcinek od istniejącej komory zasuw centralnej przepompowni ścieków Porąbka-Bis, przejście pod wałami i rzeką Jeziorką do wysokości posesji nr 47. Rzecz jasna kanalizacja zostanie przyłączona do wybudowanego rurociągu. Co do przepompowni, będzie ona zasilana elektrycznie, zostanie ogrodzona, a teren wokół niej utwardzony. 

Prace zostały podzielone na etapy, a całe zadanie powinno zakończyć się do 31 sierpnia 2018 roku. Na oferty w postępowaniu przetargowym urząd czeka do 11 sierpnia. 

W przypadku Słomczyna roboty również będą etapowane. Pierwsza część prac obejmie budowę sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Wilanowskiej (DW nr 724) od ostatniej istniejącej studni w ul. Łyczyńskiej do Zespołu Szkół nr 4. Następnie odtworzona zostanie nawierzchnia ulic. Drugi etap dotyczy budowy kanalizacji na odcinku od ul. Wilanowskiej do ostatniej posesji na tej drodze oraz w sięgaczu od ul. Śnieżnej. Po wykonanych pracach planowane jest odtworzenie nawierzchni dróg.

Termin realizacji zadania określono na koniec maja 2018 roku. Na oferty potencjalnych wykonawców urząd czeka do 9 sierpnia.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz