°


Jakub Małkiński

Konstancin inwestuje w oświetlenie

Przejścia dla pieszych to newralgiczne miejsca. Gmina Konstancin-Jeziorna chce zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie pasów wzdłuż ulic: Piłsudskiego, Prusa, Chylickiej i Długiej.

Policja niejednokrotnie uczula kierowców i pieszych, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu pasów. Postawa uczestników ruchu jest ważna, ale często występującym problemem jest słabe oświetlenie przejść. W wielu miejscach kierowcom trudno dostrzec pieszego. Dlatego Konstancin-Jeziorna planuje zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie pasów wzdłuż ulic: Piłsudskiego, Prusa, Chylickiej i Długiej.

Gmina ogłosiła przetarg na doświetlenie 42 przejść dla pieszych. Wśród nich są m.in. skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z ul. Sobieskiego, a także z ul. Matejki oraz ul. Sienkiewicza, ul. Prusa z ul. Wojewódzką, ul. Środkową, ul. Kościelną i ul. Chylickiej z ul. Długą czy ul. Wesołą. Zadanie podzielono na trzy części. W pobliżu przejść istnieją sieci oświetlenia drogowego. – Do zakresu robót budowlanych należy, między innymi, montaż kabli zasilających, słupów z wysięgnikami, opraw oświetleniowych LED, wykonanie niezbędnych sprawdzeń i pomiarów – napisano w dokumentacji przetargowej. Ponadto, wykonawca zainstaluje urządzenia oświetlenia zewnętrznego i drogowego.

Oferty w ramach postępowania na doświetlenie przejść dla pieszych w Konstancinie można składać do 26 lipca. Zakończenie robót budowlanych przewidziano na 31 października, zaś realizacja całego zadania ma nastąpić do 30 listopada. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz