°


Facebook: Skarpa "Na Górach". Drugie życie

Kolejny przetarg na rewitalizację skarpy

Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii ogłosił przetarg na drugi etap rewitalizacji skarpy wiślanej i zagospodarowanie jej na park miejski. Jakie zmiany się szykują?

– Będzie to drugi etap prac, skupimy się głównie na zagospodarowaniu tego terenu zielenią – usłyszeliśmy w urzędzie.

Po więcej szczegółów odesłano nas do dokumentów przetargowych. W specyfikacji istotnych warunków zamówienia czytamy, że: – Przedmiotem zamówienia jest wykonanie II etapu rewitalizacji wiślanej skarpy i jej zagospodarowanie na park miejski na terenie działek nr 105, 106 obręb 1-01 – napisano. Dalej dowiadujemy się, że chodzi tutaj o roboty ziemne, w tym „przemieszczanie spycharkami ponad 1 tys. m kw.”, wykonanie nawierzchni żwirowej na 156 m kw., wspomniane już zagospodarowanie zieleni, prace agrotechniczne, roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych, nasadzenia wraz z pielęgnacją w okresie gwarancji, zrobienie trawnika oraz wygrodzeń. 

Wertując projekty techniczne trafiamy na nieco więcej informacji dotyczących wyżej wymienionych wygrodzeń. – W miejscach wskazanych na projekcie zagospodarowania terenu, na początku i na końcu alei B, wykonać wygrodzenia, mające na celu zabezpieczenie terenu przed wjazdem samochodów oraz pojazdów czterokołowych. Wygrodzenia w sposób bezpieczny mają zagrodzić przejazd pojazdów pozostawiając swobodne przejście i przejazd dla wózków inwalidzkich oraz wózków dziecięcych i rowerów. Zastosowano ramy (wykonywane na zamówienie) i słupki (wyroby gotowe) o profilu przekroju kwadratowym 70x70mm, grubości min. 2.0mm.Dodatkowo w celu umożliwienia okresowego dojazdu służb miejskich zastosowano słupki w wersji ruchomej, dzięki specjalnemu systemowi składającemu się z tulei blokowanych trójkątnym kluczem – napisano w dokumentacji projektowej. 

Również znajdujemy nieco więcej informacji na temat zagospodarowania terenu skarpy wiślanej. – Przedmiotem projektu jest: budowa sieci oświetlenia terenu oraz sieci monitoringu, budowa obiektów małej architektury wraz z urządzeniami towarzyszącymi t.j.: altana drewniana, mostek drewniany, urządzenia gimnastyczne, urządzenia siłowni zewnętrznej, urządzenia zabawowe, piaskownica, stoliki piknikowe, ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne, stojaki na rowery, poręcze, układ komunikacji wewnętrznej. Remont istniejącego muru oporowego – czytamy.

Wszelkie szczegółowe informacje, których nie wymieniliśmy w tym artykule możecie znaleźć wchodząc TUTAJ. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz