°


Pixabay

Kolejny przetarg na przebudowę szkoły

W kwietniu ogłoszono przetarg na rozbudowę i przebudowę Szkoły Podstawowej w Tarczynie. Niestety postępowanie zostało unieważnione. Powód? Zbyt wysoka oferta.

W postępowaniu złożono tylko jedną ofertę. Jej wartość wykonawca określił na blisko 9,6 mln zł. Jednak gmina zamierzała zrealizować zadanie za maksymalnie 8 mln zł. Wobec tego, że najniższa oferta znacznie przekraczała możliwości finansowe gminy postępowanie unieważniono. – Zamawiający nie ma także możliwości zwiększenia środków w budżecie przeznaczonych na realizację zadania – napisano w ogłoszeniu o unieważnieniu postępowania. 

Tymczasem ogłoszono kolejny przetarg w tej sprawie. Według planów placówka znajdująca się przy ul. Stępkowaskiego ma zostać rozbudowana w stronę północną, dlatego też nowy parking zaplanowano od ul. Reszki. Inwestycja zrealizowana zostanie na terenie dwóch działek, pierwsza o powierzchni 6,2 tys. m kw. i druga 2,6 tys. m kw. 

Zaplanowano m.in. rozbiórkę części szkoły – zaplecza sali gimnastycznej wraz z łącznikiem i wejściem od strony północno-zachodniej, rozbiórkę budynku kolidującego z parkingiem, wykonanie dwóch nowych zjazdów z ul. Reszki, wykonanie parkingu, nawierzchni chodników w rejonie budynku, budowę ogrodzenia od ul. Reszki, rewaloryzację zieleni, wykonanie iluminacji budynku oraz oświetlenia terenu.

– Budynek po rozbudowie będzie wolnostojący, częściowo podpiwniczony, 3,5 – kondygnacyjny (parter, 1 piętro, 2 piętro + poddasze) w części najstarszej, podlegającej remontowi oraz trzykondygnacyjnym (parter, 1 piętro, 2 piętro) w nowej części, o łącznych 78,34m x 35,28 i wysokości ok. 16,00m (14,36m w nowej części) – napisano w projekcie.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz