°


Archiwum

Kolejne zatrucie tlenkiem węgla

Nastolatka trafiła do szpitala po tym, jak przebywając w łazience zatruła się czadem. Do zdarzenia doszło 20 lutego w jednym z mieszkań w Tarczynie przy ul. Reszki.

Strażacy otrzymali zgłoszenie w tej sprawie o godz. 20.50. – Według informacji kobieta prawdopodobnie zatruła się tlenkiem węgla, ale była przytomna w momencie zgłoszenia. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej. Łącznie 12 ratowników – mówi st. kpt. Łukasz Darmofalski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

W jednym z pomieszczeń było obecne znaczne stężenie tlenku węgla. – Po dojeździe na miejsce nasze mierniki wykazały obecność tzw. czadu w łazience. Nasze działania polegały na wyłączeniu piecyka gazowego, przewietrzeniu pomieszczeń i wykonaniu pomiarów dalszych miernikami, które później nie wykazywały żadnych stężeń. Działania zakończyliśmy o godz. 21.45 – wyjaśnia Darmofalski.

Obecne było też pogotowie ratunkowe. Przebadano osoby znajdujące się wewnątrz mieszkania. Ratownicy zdecydowali przetransportować kobietę do szpitala w celu wykonania dalszych badań. Dwie osoby mogły pozostać w domu.

Od początku tego roku w Mazowszu doszło do ponad 130 takich zdarzeń. W samym powiecie piaseczyńskim odnotowano osiem zgłoszeń dotyczących zatruciem tlenkiem węgla, a pięć osób trafiło do szpitali. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz